Sinds 2019 is leefstijlcoaching opgenomen in de basisverzekering voor mensen met een verhoogd risico op gezondheidsproblemen zoals overgewicht of obesitas.
De verkorte opleiding leefstijlcoach geeft jou de kennis, vaardigheden en praktijkervaring om deze doelgroep te begeleiden met een gecombineerde leefstijlinterventie (GLI).
In slechts vier cursusdagen ontwikkel je alle essentiële competenties om patiënten te coachen naar duurzame gedragsverandering op het gebied van voeding, bewegen, ontspanning en slaap.
Je leert niet alleen de theorie, maar oefent uitgebreid met coachingstechnieken, casuïstiek en praktijkopdrachten.
Wat maakt de verkorte opleiding leefstijlcoach uniek?
Word erkend leefstijlcoach in 4 dagen!
Wil jij jouw patiënten begeleiden naar een gezonde leefstijl en officieel GLI-programma’s aanbieden? Schrijf je nu in voor de verkorte opleiding tot leefstijlcoach en zet de stap naar een nieuwe dimensie in jouw praktijk.
✅ Officiële registratie als leefstijlcoach na afronding
✅ Speciaal voor fysiotherapeuten en oefentherapeuten
✅ Meer dan 1100 deelnemers gingen je voor!
Klik op inschrijven en verzeker jezelf van een plek.
Cursus vol? Kijk naar alternatieve data op onze cursusoverzichtpagina.
Thema’s die aan bod komen:
Tijdens de vier cursusdagen komen de volgende onderwerpen uitgebreid aan bod:
Doelstelling van de opleiding
Het doel van de verkorte opleiding leefstijlcoach is jou als fysiotherapeut of oefentherapeut alle kennis en vaardigheden te geven om leefstijlcoaching effectief en inspirerend in te zetten.
Na deze opleiding kun je:
Het programma in de 4 cursusdagen
Dag 1: Introductie leefstijlcoaching, overgewicht en obesitas. Basis gedragsverandering en coachingsoefeningen.
Dag 2: Voeding: theorie, voedingsanalyse, praktijkvoorbeelden, mythes en feiten.
Dag 3: Ontspanning en slaap: stressmanagement, ontspanningsoefeningen en praktische adviezen over slaaphygiëne.
Dag 4: Samenwerking en positionering in de lokale zorgmarkt, plus integratie van alle leerstof in complexe casuïstiek.
De docenten
Matijs van den Eijnden – fysiotherapeut np. en ervaren docent/trainer. Specialist in motiverende gespreksvoering, gedragsverandering en leefstijl.
Josette van Toor – sportdiëtist, performance nutritionist en partner van NOC*NSF. Expert in voeding en leefstijl, met ervaring in topsport én de GLI-praktijk.
Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.
Data
Accreditatie punten
Fysiotherapeuten: 36 punten Kwaliteitshuis (beroepsgerelateerd, Keurmerk + KNGF), 36 punten ChronischZorgnet.
Oefentherapeuten: kunnen de SBU’s (36 uur) opvoeren als scholingspunten (m.b.v. het certificaat). Voor meer info, kijk op deze pagina.
Locatie
Je bent te gast in vergaderboerderij ‘Champ Aubert’ in Driebergen.
Centraal in het land gelegen en goed bereikbaar met auto (gratis parkeren) of openbaar vervoer.
Adres: Boterbloem 1, Driebergen.
Praktisch in het kort
Deze vierdaagse cursus:
De cursus vraagt in totaal 36 uur van jouw tijd. Een voorbereidingsopdracht en verwerkingsopdracht maakt deel uit van de cursus. De inhoud van de cursus wordt niet getoetst; je gaat er mee aan de slag zoals je zelf graag wilt. Wel maken we gebruik van interactieve ‘quizjes’ die je aan het denken zetten en je helpen te bepalen of je de stof goed begrepen hebt.
Na aanmelding ontvang je van ons een bevestiging van inschrijving. Zodra je deze e-mail van ons hebt ontvangen is je aanmelding definitief.
Ongeveer 6 weken voor de cursus ontvang je de nota in je mailbox. De voorbereidingsopdracht sturen we je ongeveer 3 weken voor de eerste cursusdag per e-mail toe.
Je leest alles over de GLI in het artikel ‘de ultieme gids gecombineerde leefstijlinterventie GLI‘.
Nee, voor fysiotherapeuten die onze erkende opleiding hebben gevolgd is geen (aanvullende) BLCN registratie nodig. Lees alles hierover in het artikel ‘BLCN-registratie als leefstijlcoach‘
Na de cursus word je in het kwaliteitsregister van het KNGF of Keurmerk geregistreerd als ‘leefstijlcoach’ door je certificaat te uploaden in je persoonlijk portfolio van respectievelijk mijnKNGF of Keurmerk Fysiotherapie. De beroepsorganisatie regelt dan de aanpassing/registratie in Vektis zodat je een GLI ook kunt gaan declareren.
Na de cursus sturen we jouw certificaat op via e-mail. Meestal 1 of 2 dagen na de laatste cursusdag. Je moet dan wel alle dagen aanwezig zijn geweest want aanwezigheid is verplicht. De accreditatiepunten schrijven wij bij in jouw portfolio.
De accreditatiepunten schrijven wij bij in jouw portfolio. Dit doen we kort na de laatste cursusdag en alleen als je aanwezig was tijdens alle cursusdagen.
Na het volgen van deze cursus kun je je inschrijven als leefstijlcoach in het Kwaliteitshuis Fysiotherapie (Keurmerk Fysiotherapie én KNGF) en in Vektis, zodat je een erkende GLI (gecombineerde leefstijl interventie) kunt gaan aanbieden aan mensen met gewichtsproblematiek.
Je hebt kennis en kunde van een leefstijlcoaching gericht op slaap, voeding, stress/ontspanning en bewegen.
36 Kwaliteitshuis Fysiotherapie
Matijs van den Eijnden
Josette van Toor
30 oktober, 13, 27 november, 11 december 2026
Driebergen
1095 (geen bijkomende kosten – 0% btw)
Inschrijven